Ќерката на Хајди Клум во провокативно издание, сите прашуваат дали тоа е легално

Ќерката на супермоделот Хајди Клум (48), Лени (17), се фотографирала за магазинот Rollacoaster.

На фотографиите таа само со раката го покрива деколтето, а тоа предизвика многу коментари во јавноста поради тоа што девојчето е малолетно.

Google search engine

Таа фотографијата од снимањето ја објавила на својот Инстаграм профил на кој веќе има милион следбеници, а фотографијата набрзо добила над шест илјади коментари, главно критички.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leni Olumi Klum (@leniklum)

„Дали ова воопшто е легално? Таа има само 17 години“, напишала некоја жена под фотографијата.

„Па, ова е илегално“, додала друга. „Девојко, зар не си малолетна? Кој ти дозволува да правиш вакви работи? Каде е мајка ти?“, ја прашувале фановите.

Инаку, многумина со чудење го дочекале неодамнешното појавување на Лени Клум на модната сцена.

Таа ја нема приближно потребната висина која е поставена како стандард за работа како манекенка и многумина се согласни дека никогаш не би стигнала таму каде што е доколку зад неа не стои нејзината мајка Хајди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leni Olumi Klum (@leniklum)