Касами за откажувањето на пратеникот за гласање недоверба: Не сум изненаден

Претседателот на БЕСА, Билал Касами, дојде во Собранието откако неговиот пратеник Кастриот Реџепи се откажа од гласање на недоверба на Влада.

„Не сум изненаден“, рече Касами и влезе во Собранието.

Google search engine

Тој не одговори дали ќе има мнозинство за гласање на недоверба на Влада, туку кажа дека изјава ќе даде за половина час.

ПретходнаЈа нарекуваа рок принцеза, болеста ја „приковала“ за кревет, а еве како изгледа денес?
СледнаХоландија прва од западна Европа го враќа делумното затворање