Како изгледа телото на жената која сите ја обожуваат – без филери и фотошоп?

Славната манекенка Жизел Бундшен пред неколку години ги напушти модните писти, но не и целосно својата професија која ја направи најплатената манекенка на светот.

Дали сте подготвени да ја видите новата кампања на популарната Бразилка во главна улога?

Google search engine

Фантастичната Жизел Бундшен неодамна имала снимање во Мајами каде престојува додека не отпатува во родниот Бразил. Фотографиите од сетот се прекрасни, а секако дека секогаш е пријатно и нејзе да ја видиме пред објективот.

И во оваа кампања како и во многу претходни, Жизел носи металик облека во футуристички стил, костим со качулка и долги ракави коишто имаат релативно предизвикувачки детали како огромно деколте и танга која се гледа на наредните фотографии.

Деколтето е толку изразено, а како што снимањето барало од Жизел таа често го менувала начинот на позирање, па така бил забележан и еден интересен момент. Ткаенината од облеката се „лизнала“ и во еден момент за малку ќе се видело цело деколте.

За Жизел ваквите кампањи се релативно познати, а тоа што го прави и натаму на некој начин е посебно шармантно. Штом ја имате неа како главна ѕвезда, треба да знаете дека успехот е загарантиран.

Манекенката пред неколку месеци се разведе од сопругот Том Брејди со кој има две деца. Не сакал да ја толерира неговата одлука да продолжи со фудбалската кариера без оглед на нејзината желба тој повеќе да се посвети на семејството.

Ѕвездата на американскиот фудбал, Том Брејди, сакал втора шанса, но Жизел сепак одлучила. Можат да се слушнат коментари дека таа блеска по разводот, но кога оваа модна икона не изгледала добро?