Како изгледа доручекот на Путин: Утринска рутина на првиот човек на Русија за успешен ден

Претседателот на Русија има посебни навики до кои што се придржува во текот на својот ден.

За Владимир Путин често луѓето, но и медиумите знаат да кажат дека е „ноќна птица“, затоа што поради многубројните обврски и различни временски зони во Русија приморан е да работи до доцна навечер.

Google search engine

Поради тоа првиот утрински оброк го има дури напладне.

Доручекот на првиот човек на Русија изгледа вака:

– омлет од jajца од препелица;

– чинија овесна каша;

– и неколку парчиња сирење.

По обилниот доручек, претседателот на Русија го пие своето прво утринско кафе, а потоа оди на тренинг кој што најчесто се состои од пливање и теретана.

Тој првите утрински вести ги гледа во теретана, а политичките идеи ги добива во базен во текот на пливањето.

Кога ќе заврши со доручекот и тренингот, Владимир Путин е подготвен за политика и своите обврски кои треба да ги изврши во текот на денот.