Кај Свети Спас исвиркана делегацијата предводена од Пендаровски

Делегацијата предводена од претседателот Стево Пендаровски денеска беше исвиркана пред влезот на црквата Свети Спас каде положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев по повод 150-годишнината од раѓањето на револуционерот.

Групата граѓани со извици „УА“ и свирежи го пречека Пендаровски и порача „Ја продадовте Македонија“.

Google search engine

Дел делегацијата предводена од претседателот Стево Пендаровски беа и вицепремиерот Артан Груби, како и министерот Благој Бочварски.

ПретходнаАвстрија станува првата земја во ЕУ, каде вакцинацијата ќе биде задолжителна
СледнаМакедонското знаме се развиори во Пекинг: Спектакуларно отворање на зимските олимписки игри, започна дефилето на репрезентациите (Видео)