Ја удрил новинарката по задник додека известувала во живо, а потоа имитирал јавање коњ (Видео)

Сексистичкиот испад на еден „господин“ ги изненадил луѓето кои го виделе ова видео.

Познатата британска реалити ѕвезда, Ејми Кристоферс, која во меѓувреме станала спортска новинарка, доживеала големо понижување додека известувала за трката со коњи.

Google search engine

Таа се вклучила во програма во живо од трката во Беверли, ги интервјуирала дел од присутните, а еден од мажите во тој момент се свртел кон камерата, ја испружил раката, па ја удрил по задникот.

Таа видеото од тој немил настан го споделила на социјалните мрежи со молба ликот на тој човек да се прошири на сите можни социјални мрежи.

„Се чувствував засрамено и деградирано. Откако камерите се изгасија, се свртев и го прашав дали мисли дека тоа што го направи е во ред. Јас навистина не очекувам да одам на работа и тотални странци да ме удираат по задникот“, порачала новинарката, а во меѓувреме многу од луѓето во Англија го осудиле ваквиот потег.