Инфлуенсерки го прифатија предизвикот да се сликаат голи на снег

Ивана Кнол позирала на снег во оскудно издание, а за фотографиите кои ги објавила на Инстаграм добила повеќе од 30.000 лајкови, како и многубројни комплименти.

„Ништо не пече како студот“, напишала најпознатата хрватска навивачка покрај фотографиите во костим за капење.

Google search engine

Следбениците, кои се повеќе од 330.000, ѝ дале прекрасни комплименти, а дел од нив ја прашале како за неа не е зима.

 


Инаку, Ивана не е единствена која позирала во снег во оскудно издание. Многу инфлуенсери за таа прилика за последните денови се соблекле докрај.