Инцидент на погребот на принцот Филип – полугола жена трчаше низ толпата (ВИДЕО)

Пред замокот Виндзор, каде се одржува погребот на британскиот принц Филип, се случи непријатна сцена кога полугола жена започна да трча низ толпата.

Полицијата веднаш ја приведе жената.

Google search engine

Жената која беше гола над струкот, налета на толпата и почна да вика. Не е позната причината за инцидентот.