Илон Маск се појави на затворањето на Светско првенство: Фановите го споредуваат со Зеленски – еве зошто

Илон Маск се појави на затворањето на Светското првенство во Катар.

Пред почетокот на натпреварот Аргентина – Франција, тој се ракуваше со навивачите. Многу корисници на Твитер го искоментираа фактот дека тој носел зелена кошула и го споредија со Володимир Зеленски.

Google search engine

„Зошто Илон глуми претседател на Украина? Ова е Светско првенство“, напиша еден корисник на Твитер.

„Изгледаме малку смешно во оваа „Зелена маичка““, додава друг.

Илон на својот Твитер профил сподели видео од феноменалната атмосфера во Катар.

Аргентина ја однесе победата на Светското првенство, на чело со маестралниот Лионел Меси.