Храбар избор или грешка? Кејти Холмс се појавила во фустан кој повеќе откривал отколку што прикривал

Познатата актерка и икона на уличниот стил шокирала со фустанот кој го носела на последниот јавен настап.

Кејти Холмс важи за една од најдобро стилизираните актерки на светот, особено кога станува збор за лежерните комбинации. Таа претставува инспирација за секојдневно облекување, а на последното појавување односно настан на кој присуствувала во својот град, Њујорк, ѕвездата и поранешна сопруга на Том Круз, облекла модел на фустан кој со своите изрези повеќе откривал отколку што прикривал.

Google search engine

Актерката гордо позирала во црниот фустан кој ги откривал нејзините стрии на стомакот, а истиот го искомбинирала со раскопчана кошула во црна боја и бели патики.

Дали овој храбар потег бил став кој актерката сакала јавно да го искаже или модна грешка, останува на вам да одлучите.