ХЕРОЈОТ НА ЗВЕЗДА ОД БАРИ СНИМЕН КАКО ВОЗИ ТРАКТОР: Погледнете ја хит сцената на ФУДБАЛСКАТА ЛЕГЕНДА! (ВИДЕО)

Тој е единствениот фудбалер кој со два клуба од источниот дел се искачи на врвот на Европа, денес е одличен тракторист, а прашање е колку поранешни шампиони на стариот континент можат да се пофалат со тоа.

Тоа е секако Миодраг Белодедиќ.

Google search engine

Легендарниот дефанзивец со Стеауа го освои Купот на европските шампиони, по што се пресели во Црвена звезда и го повтори успехот со тој клуб.

Деновиве на социјалните мрежи е популарна снимка од Белодедиќ во цистерна како вози трактор додека вози група пријатели низ селото.

Романскиот портал „Спортбул“ наведува дека дејството се одвива на патот кај Сокол, местото каде што е роден овој познат фудбалер и дека не се знае точно кога е снимено видеото.