ХАОС ВО КАТАР! Мајката и сестрата на Гудељ не сакаат да ја гледаат АНАСТАСИЈА, никој не очекуваше ваков КАРАМБОЛ!

Анастасија Ражнатовиќ не е во добри односи со семејството на своето момче, фудбалерот Немања Гудељ, поточно со неговата мајка Оливера и сестрата Вања, кои не сакаат никаков контакт со младиот пејач.

Тоа го потврди и нивниот престој во Катар на Светското фудбалско првенство, каде, како што дознаваме, немале никаков контакт на експресно барање на Оливера и Вања!

Google search engine

Според приказната на нашиот извор, двајцата побарале од Немања да си извади одвоени билети за да не бидат во близина на Ражнатовиќ на трибините, што и се случило. Сепак, тоа не и пречело најмногу на пејачката, колку што зад нив седел Душко Тошиќ.

– Анастасија полуде кога ги виде тројцата на трибините. Веројатно случајно Тошиќ доби пресврт зад Вања и Оливера, но ако се земе предвид дека тој е сопруг на Јелена Карлеуша, која со години војува со Ражнатовиќ, не е чудно што Анастасија се запали бидејќи од него. Сето ова го раскажа и Немања, замерувајќи се на однесувањето на мајка си и сестра си, но очигледно е дека е немоќен да промени нешто и да ги подобри односите меѓу членовите на семејството и неговата девојка. Тој јасно и стави до знаење на Анастасија дека го интересира само фудбалот додека е во Доха на Мундијалот и дека нема да се занимава со конфликти – според изворот на српски Курир.

Anastasija Ražnatović, Nemanja Gudelj

Која е вистинската причина за конфликтот и фанатизмот меѓу нив, никој со сигурност не знае, иако во последните недели во јавноста можеа да се слушнат различни приказни за тоа зошто дошло до расколот и зошто Оливера и Вања го прекинале контактот со потенцијалната снаа. -закон. Првиот сигнал дека нешто не е во ред е тоа што двајцата ја отсликале Анастасија од Инстаграм, а дотогаш се било во ред. Наводно оваа ситуација многу ја погодила Анастасија и таа се обидела да ги изедначи односите меѓу нив двајца, па разговарала со Немања за тоа, но тој очигледно не успеал да ги помири конфликтните страни.

Вања и Оливера, како што изјави неименуван извор за локалните медиуми пред еден месец, тогаш се обиделе да ја контролираат врската помеѓу Немања и Ражнатовиќка, што многу и пречело на пејачката и таа се противела на тоа, па двајцата потоа решиле да прекинат со секаков контакт. со неа.

– Анастасија не дозволува никој да им се меша во плановите, што ги изнервира Оливер и Вања бидејќи тие беа оние кои одлучуваа каде семејството Гудељ ќе го поминува слободното време. И како што Немања почна да поминува се повеќе време со Анастасија, тоа им пречеше и ја следеа неа и нејзината мајка Цеца од Инстаграм. Работата да биде уште полоша, тие почнаа да ја фаворизираат поранешната девојка на Немања, Сања Вучиќ, која не само што ја следат на Инстаграм туку и одржуваат контакти. Ова многу ја погоди Анастасија, па затоа е причината за нејзиното лошо расположение последните денови – изјави тогаш соговорникот на Информер.

Треба да се напомене дека Оливера и Вања од самиот почеток со цело срце ја поддржуваа врската на Немања со Анастасија, што летово гостуваа на нејзиниот роденден во куќата на Ражнатовиќ на Дедиње и објавија слики од прославата. На ист начин мајката на Анастасија, Светлана Цеца Ражнатовиќ изјавила дека ја поддржува врската на нејзината наследничка со фудбалерот, а била импресионирана и од неговото семејство кое топло го угостила во својата вила.

Nemanja Gudelj, Anastasija Ražnatović, Svetlana Ceca Ražnatović

Но, Цеца сега е и на црната листа на Вања и Оливера Гудељ кои ја следеа и на Инстаграм. Единствениот кој остана во контакт со нејзината снаа Анастасија е братот на Немања Драги Гудељ, кој исто така е фудбалер, а тој се уште ја следи на мрежите.