Голема полициска акција во штипско, запленета е дрога вредна пола милион евра

Порталот „Центар.мк“ пренесува дека вечерва се спроведува голема полициска акција во штип, во која е запленет дрога во вредност од половина милион евра.

„Во акција на МВР на територијата на Штип вечерва падна организирана група и уапсени се повеќе лица, како македонски, така и странски државјани“, пишува Центар.мк.

Google search engine

Од МВР потврдуваат дека во тек е полициска акција, а детали најавуваат за утре.