ГО УБИЛЕ МАЖОТ И. Се дружела со екипата од СЕ ГЛЕДАМЕ ВО ЧИТУЉА, па се омажила за фудбалер… А сега личи на БОМБАТА во 5-та деценија

Соња Лазетиќ е во брак со фудбалерот Никола Лазетиќ, а на јавноста и стана позната по улогите во филмот за криминалците „Се гледаме на читуља (некролог)“.

Таа тогаш имаше 15 години, обоена сина и зборуваше за животот на високата страна и за тоа како сака да стане познат фото модел. Соња има две ќерки и еден син од бракот со контроверзниот бизнисмен Горан Мариќ Марет, кој беше убиен минатата година во Авала.

Google search engine

Соња денес работи во угостителство, и има четири деца.

Соња е позната по нејзината „улога“ во филмот „Се гледаме во читуља (некролог)“ чии актери беа мажи кои владееле со подземјето во 90-тите години, како Жељко Ражнатовиќ Аркан, Кристијан Голубовиќ, Кнелет, Михајло Дивац, Банет Гребенаревиќ и Горан Вуковиќ.

Тогаш 15-годишната Соња имаше многу провокативен изглед, но и однесување нетипично за тинејџерка.

Соња Лазетиќ денес живее високо и е сопственичка на познат ресторан во главниот град, а покрај тоа е посветена на бракот со поранешен фудбалер и нејзините деца кои се нејзиното најголемо богатство.

На 24-годишна возраст од првиот брак со покојниот сопруг Горан Мариќ Марет родила три деца, ќерките Николина и Елена и синот Андреј, а бракот со Никола во животот и донел уште едно момче, синот на Никола, Лука. кого таа Соња како втора мајка.

– Сакам да кажам дека „Лука е моето единствено дете со чие раѓање не се борев“. Колку што го сакате партнерот, толку ги сакате и неговите деца. Мојот Андреја напиша композиција во која има реченица: „Кога Лука влезе во мојот живот, го добив братот што најмногу го посакував“. Кога куќата е полна со љубов, се останато функционира без проблеми – изјави еднаш Соња, која со својот изглед крева прашина каде и да се појави.

Sonja Lazetić

Сопругата на Никола Лазетиќ секогаш кога ќе објави фотографија на Инстаграм предизвикува бројни позитивни реакции, а тоа е случај и овој пат кога се појави на профилот на својата ќерка на „Инстаграм“ и воодушеви многумина со одличниот изглед и во петтата деценија.

Тајната за беспрекорниот изглед на Соња се крие во нејзините редовни и добро одржувани рутини, но комплиментите за нејзината фигура добиваат дополнителна тежина ако се земе предвид дека таа родила три деца, што очигледно воопшто не влијаело на нејзината фигура.