ГИ ПОВИКА ПРИЈАТЕЛИТЕ, ОДВРАТНИ ЛИКОВИ СО ШИШЕ ВО РАКАТА… Морничава исповед на проститутка од Нови Сад

Една од новосадските „кралици на ноќта“ во својата исповед открила дека започнала со проституција пред 12 години на барање на нејзиниот поранешен сопруг, за да може да му ги плати долговите. И нејзиниот сопруг бил макро, а тој бил груб кон неа, секој ден ја тепал и малтретирал.

– Ме тепаше, ме исече по телото и ми гасеше цигари. Претходно избодел и човек и морал да плати казна. Затоа ме принуди да станам проститутка, за да може преку моето тело да заработи отштета. Едвај излегов жив – вели К.И.(28), мајка на 18-годишно момче, чие тело се уште има видливи лузни. Сепак, и откако се спаси од него, таа продолжи да се занимава со најстариот занает на светот. Таа вели дека тоа го прави за да заработи за кирија и основни потреби. Таа додава дека нејзините блиски се сомневаат дека таа се занимава со давање сексуални услуги.

Google search engine

-Најтешко ми беше кога почнав да го продавам своето тело. Подоцна веќе бев зависна од хероин – тивко вели таа.

Нејзината мајка и помогнала да се ослободи од дрогата. Сепак, таа се уште не се откажала од проституцијата.

– Не знам што друго да правам, а најсреќен би бил кога би можел да живеам во своја куќа со мојот син. Меѓутоа, тоа сега не е можно, а син ми е со мајка ми – вели таа.

Нејзините клиенти, објаснува таа, се и постари и помлади мажи.

– Порано тоа беа главно само постари луѓе, но сега веќе нема правила – рече таа, а потоа раскажа што и се случи неодамна.

– Еден човек ме повика да дојдам во хотелот. Седнав во таксито и си помислив колку е чудно што некој ми се јавува во четири часот наутро. Пристигнав, разговарав со една позната жена на рецепцијата и отидов во собата. Но, таму немаше ниту еден човек, слушнав неколку гласови. Прашав: „Што е ова?!“ и се упатив кон излезот, но ме фати за рака и ги повика другите мажи да му се придружат. Од бањата излегоа двајца мажи, крупни, ќелави, со одвратни лица. Ми се насмеаа и жестоко ми рекоа: „Па, знаеш што те чека сега!“ – вели таа и додава: „Немав никакви шанси против нив. Неколку пати се редеа над мене. Ме влечеа по подот… А потоа еден од нив зеде пивско шише и стави кондом на него…“

-Се плашев да не дознаат моите родители. Знам дека немаат доволно пари за себе, а сè уште нема за мене и за сестра ми која штотуку влезе на факултет. Мислат дека работам во бутик, подобро е така. Кој друг би можел да разбере дека всушност продавам сексуални услуги, освен моите колеги и некои луѓе кои ни помагаат да го направиме тоа. Можеби грешам, можеби моите родители би ме разбрале, но не сакам да го носат товарот што доаѓа со оваа работа. Доволно е што живеам со тоа. Наскоро ќе соберам пари за мојот бизнис. Навистина планирам да отворам бутик и да вработам колега со која работам овде. Едвај го чекам тој ден – изјави М.К. од Нови Сад.