Формула за рамен стомак: Овошна салата од 4 состојки

Откако малку сте претерале со намирниците, слатките и брзата храна, потребно ви е нешто да „спласнете“. Од рамниот стомак ве делат само 4 магични овошја.

Миксот од тропско и бобичесто овошје е добитна комбинација. Ќе ви помогне експресно да се ослободите од чувството на надуеност, и повторно слободно да ги покажувате стомачните мускули.

Google search engine

1. Папаја

2. Ананас

3. Банана

4. Боровинки (или малини, капини)

Слободно можете да додадете и малку лимонов сок.

- АУДИО РЕКЛАМА -