Физички нападнат од повеќе лица градоначалникот на Арачиново

Градоначалникот на општина Арачиново, Ридван Ибраими бил физички нападнат. Случајот за ТВ21 го потврдија од МВР.

Од МВР велат дека според пријавата Ибраими, бил нападнат од повеќе лица.

Google search engine

„На 13.09.2022 година во 09:46 часот во СВР-Скопје, градоначалникот на општина Арачиново пријавил дека бил физички нападнат од повеќе лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР.

ПретходнаЛаден туш, дебели чорапи, заштеда на струја? Австрија со кампања за штедење
СледнаФранческо Тоти ја отвори душата по разводот: „Ми кажаа дека ме изневерува, ѝ го зедов телефонот и прочитав разни пораки“