ЕВЕ КАКО ГО ИСПРАТИЈА ШАМПИОНОТ: На местото каде што беше апсен, на Новак му приредија нешто за паметење! Лудило на аеродром (ВИДЕО)

Неверојатни сцени на аеродромот во Мелбурн од каде Новак Ѓоковиќ ја напушти Австралија… Истото место како и минатата година, но настаните се сосема различни.

Сите се сеќаваме како минатата година полицијата го спроведе Новак од аеродромот, кога беше донесена одлуката за депортација. Сега сè е целосно превртено.

Google search engine

Полицајците се уште беа таму, но за да му помогнат на Новак да стигне до терминалот. Причината – огромен број луѓе кои сакале да се сликаат со својот херој.

Забележливо беше дека Ѓоковиќ бил расположен и се обидел да се поздрави со навивачите.