ЕВЕ КАКО Е УАПСЕН СОПРУГОТ НА ИСЧЕЗНАТА АНА од БЕЛГРАД: Се појавија првите снимки од апсењето на Брајан Волш со лисици (ВИДЕО)

Сопругот на исчезнатата белграѓанка Ана Волш, мајка на три мали сина, доцна синоќа е уапсен поради попречување на истрагата.

– Волш е обвинет дека ја довел во заблуда полициската истрага за исчезнувањето на неговата сопруга. Полицијата има причина да верува дека Брајан Волш го извршил кривичното дело заведување на полициските истражители – изјави окружниот обвинител во Норфолк, Мајкл Морисеј, а пренесува Бостон 25.

Google search engine

Брајан Волш (46) беше уапсен во неделата навечер.

Таа пред неполн месец и половина го посети и Белград, за што сведочат фотографиите и видеата од главниот град на Србија на нејзиниот Инстаграм профил.

Инспекторите се вратија во куќата на исчезнатата Ана Валш (39), која порасна во Белград и исчезна пред неполни девет дена.

Ден претходно, да потсетиме, локалната полиција соопшти дека пребарувањето на теренот е завршено без резултати и дека ќе се продолжи само доколку се појават нови информации.

Претходно, 20 членови на специјалниот тим за итни случаи со три дресирани кучиња два дена ја пребаруваа шумата во близина на куќата на Ана Волш. Инспекторите го исцедиле и базенот до куќата и со помош на нуркачи го пребарале блискиот поток, но не била пронајдена трага.

Членовите на семејството, да потсетиме, последен пат ја виделе Ана на 1 јануари околу 04:00 часот кога требало да замине на аеродромот Логан во Бостон, од каде планирала да фати лет за Вашингтон, каде што работи во агенција за недвижности.

Ана, сепак, не стигнала ни до аеродромот, а началникот на локалната полиција рекол дека немаат ни потврда дека влегла во возилото кое требало да оди до „Логан“.

Полицијата изјавила дека Ана е многу активна на социјалните мрежи, но дека не го користи мобилниот телефон од Нова година кога исчезнала.