Емили Ратајковски објави неверојатни голи фотографии: “Од мојот дом во Њујорк”

Како што веројатно веќе знаете, славната манекенка го очекува своето прво дете со сопругот Себастијан Бер-Меклард.

Токму поради тоа, Емили се обидува колку што е можно почесто да го документира ова свое специјално патешествие од својот живот, притоа споделувајќи фотографии од нејзиното променето тело на социјалните мрежи.

Google search engine

Денеска, оваа 29-годишна моделка направила нова фотосесија, при што е целосно разголена во обид да ја покаже својата бременост од сите можни агли – од комфорот на својот дом во Њујорк.

Во денешните објави на Емили може да се видат разголени фотографии направени во неколку соби од нејзиниот апартман, како и неколку од нејзината бања.

Фотосесијата доаѓа откако Емили неодамна најави дека ќе објави книга од есеи со наслов “My Body”, која е опишана како “лично истражување на феминизмот, сексуалноста и моќта на односот на мажите кон жените”.