Елизабет Харли позира топлес, а фановите имаа што да ѝ порачат

Актерката и манекенка Елизабет Харли објавила разголена фотографија на Инстаграм.

Таа позирала топлес, а градите ги прекрила со бела наметка. Со ваквата објава, 56-годишната Харли ја „заскокоткала“ фантазијата на бројните обожаватели.

Google search engine

„Прекрасна“, „Изгледаш како божица“, „Ти си мојот сон“, се дел од коментарите под објавената фотографија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elizabeth Hurley (@elizabethhurley1)

Елизабет често позира во вакви изданија, а најчести се нејзините фотографии во бикини. Неодамна за „Extra“ објаснила дека позира во костими за капење за да ја рекламира својата модна линија, а не да се промовира себеси.

„Инаку не би парадирала толку во костими за капење, така што постои причина поради кое го правам тоа“, додала Харли.

На љубопитните фанови неодамна им ја открила и тајната на својата витка линија. Таа признала дека со години не посетува теретана, а завидната фигура ја припишува на активниот начин на живот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elizabeth Hurley (@elizabethhurley1)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elizabeth Hurley (@elizabethhurley1)