ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМКИ! Алесандра Амбросио пее на роденденска забава во Белград! ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО СЕ ЗАБАВУВА СВЕТСКИОТ ЏЕТ СЕТ

Како изгледа кога светскиот џет-сет доаѓа во Србија, можете да погледнете во видеото во текстот. Имено, Алесандра Амброцио дошла во Белград да присуствува на роденденската прослава на нејзиниот пријател Милан, кој синоќа во Белград приреди забава за десетици гости.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vesna de Vinca, Ph.D (@vesnadevinca)

Google search engine

Славеникот беше одлично расположен, а очигледно и гостите. Алесандра во еден момент го зграпчила микрофонот и и пеела роденденска песна на својата пријателка. Инаку, во Србија специјално за оваа пригода отпатува и Нина Сеничар, бидејќи со роденденското момче се дружи долги години, а соработуваат и деловно.

Сопственичката на модната агенција Весна Југовиќ се дружела со светската манекенка и и ја подарила својата книга.