ЕКСКЛУЗИВНА СНИМКА ОД УБИЈЦИТЕ – безбедносните камери ги снимиле неколку секунди пред да пукаат во Ескобар, еве како изгледаат

Двајца мажи облечени од глава до пети во црно, со качулки на главата и хируршки маски на лицата, влегле во кафулето на бензинската пумпа во Рушње и со неколку истрели го убиле Ранко Радошевиќ Ескобар, наводниот водач на кланот Никшиќ. Блиц.рс ексклузивно дојде до видео од безбедносните камери на кое се гледаат џелатите неколку секунди пред злосторството.

Како што можете да се види на видеото на Блиц, и курир.рс убијците целосно опуштени тргнале пеш кон пумпата. Одеа полека и цело време ги местеа капите. Едниот е поголем, додека другиот е понизок и послаб.

Google search engine

Овој вториот во раката носел хартиена кеса во која најверојатно имало оружје.

Кога се приближувале до пумпата, на еден од нив му се помести капата и тој погледнал во правец на камерата, а дел од лицето му се гледа.

Да потсетиме, Ранко Радошевиќ (54) е убиен утрово во кафуле на бензинската пумпа во Рушње, додека пиел кафе. Се сомнева дека бил следен подолго време, со оглед на тоа што секој ден доаѓал на местото во исто време. По злосторството убијците побегнале со Фолксваген кој го запалиле на Петлово брдо.

Ранко Радошевиќ и е познат на полицијата од порано, а има целосно криминално досие. Тој е поврзан и со Марко Месар, најблискиот соработник на Вељко Беливук и еден од водачите на озлогласениот клан.