Една од најубавите жени по 3 породувања на плажа го покажа телото – луѓето се воодушевени од нејзиниот изглед

Џесика Алба (41) неодамна покажала зошто важи за една од најубавите природни актерки на светот.

Актерката моментално ужива со сопругот, филмскиот продуцент Кеш Ворен (44) и нивните три деца на Хаваи.

Google search engine

Додека се дружела со ќерките Онор (14) и Хејвен (11), но и со синот Хејсон (5), секој нејзин мускул доаѓал до израз и блескала во зеленото бикини од брендот „Hunza G“ чија цена изнесува околу 155 долари.

Мајката на три деца не ги извадила очилата за сонце, а многумина ги забележале бројните алки на нејзината лева рака.

Меѓутоа, дамите забележале и дека холивудската актерка има целулит иако се труди да се грижи за здравиот начин на живот. Тоа покажува дека Алба не е преоптоварена со својот изглед, но сака да се труди да направи сè што може без интервенција.

Често можат да се прочитаат коментари и дека Џесика која се посветила на својата компанија „The Honest Company“ за производи кои целосно се на природна база, не старее и дека годините за неа се само број. Но, актерката вели дека ништо не е резултат на магија туку на напорните тренинзи и исхраната.

„Вежбањето е тоа што ме придвижува. Благодарение на вежбањето мојот мозок е попродуктивен. Како што стареам и откако станав мајка, приоритет ми е да бидам поздрава“, вели Алба.