Eден од водачите на Кавачкиот клан избегал од Украина?

По денешното апсење на Слободан Кашчелан, кој се смета за водач на озгогласениот Кавачки клан црногорската полиција трага и по неговиот заменик Радоје Звицер. Претресена е куќата на Звицер во Котор но никој не бил пронајден.

Во следните денови се планира широка акција во повеќе европски земји откако полицијата добила сознанија дека Звицер повеќе не е во Украина.

Google search engine

Таму Звицер се криеше со неговата сопруга Тамара а преживеа и атентат од страна на ликвидаторот Стефан Ѓукиќ ангажиран од Шкањарците кој при тоа беше со македонски пасош.

ПретходнаПациент скокна од шестиот кат на болницата каде се лечел. Втор таков случај за седум дена
СледнаСе апсат големите криминални босови: Падна шефот на Кавачкиот клан! Му се заканува затвор од 40 години