Ѕвездата на „Baywatch“ на 53 години позира во бикини и изгледа „опасно“ добро

53-годишната актерката Дона Дерико објавила низа фотографии во бело бикини и го покажала совршеното тело.

Дерико е најпозната по улогата на Дона Марко во серијата „Baywatch“ во која глумеше во текот на 90-те години на минатиот век.

Google search engine

Актерката позирала со чадор, облечена во бикини, а високите потпетици ги истакнувале нејзините долги нозе. Воодушевени од глетката, следбениците и обожавателите на Дона не штеделе на коментари и лајкови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Donna D’Errico (@donnaderrico)

Сепак, за младешкиот изглед не е заслужна само генетиката бидејќи своето го направиле и пластичните операции и естетски зафати со кои Дерико го одржува својот изглед. Она што ја издвојува од другите холивудски дами е што таа не го негира тоа – во 2017 година дури снимила и документарен филм во кој открила дека се подложила на лифтинг на раце, липосукција и намалување на стомакот, и тоа за да изгледа баш како што изгледала во популарната серија.

Дона беше во брак со музичарот Ники Сикс од 1996 до 2007 година, а со него ја има ќерката Френки Џин Сикс. Од претходната врска, Дона го има синот Рајан Дерико.