Џенифер Анистон го прослави својот 52 роденден со разголено селфи!

Актерката Џенифер Анистон наполни 52 години и иако ‘на големо’ ја гази шестата деценија, сè уште ја сметаат за една од најубавите жени во Холивуд, ако не и во светот.

Џенифер се фотографирала во огледало, а на Инстаграм ја објавил нејзиниот фризер Крис Мек Милан. Актерката е во минијатурен фустан кој ги открива нејзините извајани нозе и прекрасната фигура.

Google search engine

Она што е фасцинантно е тоа што фотографијата добила околу 30.000 лајкови, а коментарите постојано се нижеле.