Двојно лудилo: Лејди Гага ги потврди гласините поврзани со „Џокер“

Лејди Гага го потврди тоа што долго време се шпекулираше во јавноста.

Имено, таа ќе се придружи на екипата на филмот „Џокер 2“ и заедно ќе го дели кадарот со легендарниот Хоакин Феникс.

Google search engine

Продолжението на „Џокер“, психолошкиот трилер награден со престижната награда Оскар, ќе се појави во кината ширум светот на 4 октомври 2024 година, соопшти портпаролот на филмската компанија „Warner Bros“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Todd Phillips (@toddphillips)

Главната улога во продолжението „Joker: Folie a Deux“, којшто ќе го режира Тод Филипс ќе ја толкува Хоакин Феникс (47), пренесува „Ројтерс“.

Феникс којшто ја толкуваше улогата на Џокер претходно, доби и Оскар како најдобар машки актер во 2019 година.

Светските медиуми пишуваа дека новиот филм ќе биде мјузикл, а гласините дека во продолжението ќе се појави и Лејди Гага во улогата на Харли Квин, ги потврди самата пејачка на својот Твитер профил, објавувајќи краток тизер за филмот.