Две лица загинаа во Илиноис, кога со нивниот автомобил влетаа во куќа (Видео)

Две лица загинаа во Парк Риџ, Илиноис, кога нивниот автомобил влета во куќа. Полицијата ги идентификувала жртвите како сопружници на Милој Марковиќ (85) и Милена (77), јавуваат американските медиуми.

Двајцата живееле во Нилс. Засега не е позната причината поради која дошло до несреќата.

Google search engine

Полицијата соопшти дека во моментот на несреќата никој не бил дома. Сепак, соседите кои живеат на блокот го опишаа настанот како сцена од филм.

 

Несреќата се случила во вторникот нешто по 11 часот.

Милоје и Милена биле во нивниот автомобил Хонда кога од засега непознати причини удриле во куќата.

Очевидци изјавија дека возачот продолжил низ раскрсницата и удрил во куќа.

Еден сосед кој бил дома го опишал хаосот што го видел.

– Беше многу трауматизирачко и страшно. Најлудото нешто што сум го видел во животот – рекол соседот Даниел, пренесе Телеграф.рс.