Дојава за бомба и во Народна банка

По дојавите за бомби во девет скопски средни училишта, утрово во МВР била пријавена закана за бомба и во Народна банка.

„Денеска, околу 10.10 часот и од НБРМ било пријавено дека на електронска адреса била упатена закана за поставена експлозивна направа. Веднаш се преземени неопходните мерки за безбедно евакуирање и во тек се антитерористички проверки и се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопшти МВР.

Google search engine

Дојавите за бомби во средните училишта во МВР биле пријавени половина час претходно. Учениците се евакуирани и на терен работи единицата за антитероризам.