Девојка изведува акробации како да нема коски во телото

ТикТок корисничката Бриџет (21), наводно страда од ретко пореметување ehlers-danlos syndrome.

Тоа се манифестира со хипереластична кожа, хиперподвижни зглобови, а заболените се во состојба без никакви потешкотии да изведуваат разни ‘акробации’. Повеќето од вежбите изгледаат морничаво, како во телото да немаат ниту една коска.

Google search engine

Бриџет на ТикТок покажала што сè може да изведе. Оваа девојка рекла и дека не е сигурна за какво пореметуање станува збор, бидејќи нема пари да појде на доктор за да ѝ препише дијагноза.

@noodlesslutt

posting this first draft since a lot of y’all commented expecting to hear a crack😂💀

♬ original sound – bridget 🌼

Сепак, дијагноза добила од нејзините следбеници, кои ѝ сугерирале дека станува збор за ehlers-danlos syndrome.

„Знам дека ова не е нормално, дека тоа не би требало да можам да го правам, па затоа последен пат нешто слично изведов кога бев мала“, напишала Бриџет покрај видеото кое го снимила претходно, а неодамна го објавила.

Инаку, на заболените од оваа состојба кожата лесно им пука, а на местото на ‘пукнатината’, подоцна остануваат рани. Кожата е мека и тенка, лесно се поместува и растегнува.