ДЕВОЈЧЕ ЗАРОБЕНО ВО ТЕЛО НА 8-ГОДИШНО А ИМА 23 ГОДИНИ: Нејзиното момче го напаѓаат и го нарекуваат ЧУДАК! (ВИДЕО)

Shawna Rae Lessick (23) е висока околу еден метар. Откако долго време се „бореше“ да најде љубов поради инвалидитет, конечно излезе на состанок со маж кој сега е нападнат како „морничав“.

Човек кој се гледа со Шона, која е „заробен во тело на осумгодишно дете“, ги нападна критичарите откако го нарекоа „морничав и чуден“.

Google search engine

Ден Свејгарт од Велс ја запознал Шона од САД, ријалити ѕвезда од I Am Shauna Rae. И покрај тоа што бил привлечен од нејзината „личност“, многумина го обвинија дека го привлекува нејзиниот детски изглед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dan Swygart (@danswygart)

Вознемирен од суровите обвинувања, Ден се појави на социјалните мрежи за да објасни како Шона е неверојатна жена.

Поради ракот на мозокот со кој се борела како дете, пораснала само 1,16 метри и тежи 23 килограми.

– Многу е важно што Шона е неверојатна 23-годишна жена со попреченост – изјави тој на социјалните мрежи.

Таа е неверојатна, инспиративна 23-годишна жена која „случајно“ е малку ниска, рече Ден. Борејќи се да најде љубов, Шона го привлече вниманието на Ден по емитувањето на првата епизода од реалното шоу.

Тој рече дека е инспириран од нејзината емотивна сила и продолжи да и испраќа цвеќе со честитки. Работите почнаа да се развиваат меѓу нив кога продолжија да си испраќаат пораки на социјалните мрежи, што на крајот резултираше со тоа што тој се пресели во Лонг Ајленд, Њу Јорк.

Šona Rej

Двојката се согласи да оди на неколку состаноци кои беа снимени за да бидат прикажани во шоу фокусирано на нејзиниот живот. Подготвен за „омраза“ поради неговата одлука да излезе со неа, Ден ги нападна оние што ги даваат понижувачките забелешки, велејќи дека тие се „дехуманизираат“ кон реалити ѕвездата.

– Таа е човечко суштество. Таа заслужува да има врски и односи со кој сака. И мислам дека некои не се доволно емотивно зрели за да сфатат дека може да имате длабока врска заснована на личноста, а не само на изгледот – ги потсети сите оние кои се злобни.

Многумина не се откажуваат и го нарекуваат Ден „морничав“ и „чуден“ тип.

– Не знам… но сепак мислам дека е морничав – вели еден.

– Ќе беше сосема поинаку доколку случајно се сретнаа во реалниот живот и тој се заљубеше во нејзиниот лик и некако го заобиколи нејзиниот детски изглед – додава друг.

– И покрај тоа колку е убава една млада жена, таа сепак изгледа како дете – коментираат тие.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dan Swygart (@danswygart)

Шона изгледаше возбудено кога сфати колку таа и Ден беа „слични“ за време на шоуто, особено неговиот интерес за патување.

Идните љубовници посетија некои дестинации заедно со 18-годишната полусестра на Шона, Рали. Откако ги запознале Пети и Марк Шракнел, нејзината мајка и очувот, кога парот го посетил домот на Шон, родителите не можеле да одолеат да не коментираат за Ден и неговите намери.

Šona Rej

– Мислам дека Ден навистина добро би ѝ одговарал на Шона бидејќи е многу паметен и авантуристички расположен – рекол нејзиниот очув во таа прилика. Шона е паметна, но не многу авантуристичка, според нив, па мислеле дека може да ја извади од нејзината комфорна зона, но сепак да ја направи безбедна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dan Swygart (@danswygart)