ДЕТАЛИ ЗА ТЕПАЧКАТА ВО КОЈА СИНОТ НА БРАНО МИЌУНОВИЌ БЕШЕ ТЕШКО ПРЕТЕПАН: На функционерот фрлаа чаши, а потоа настапија специјалците!

Ѓорѓе Миќуновиќ, син на Брано Миќуновиќ, бил претепан во пресрет на Нова година на приватна прослава во Никшиќ.

Прославата ја организирал еден од припадниците на црногорската специјална полиција САЈ, а според неофицијални информации Миќуновиќ се извлекол. Наводно, од силината на ударот во главата се здобил со скршеница на вилицата, а дополнително му бил нарушен и балансниот центар.

Google search engine

Изворот на Српски Телеграф, информиран за сите детали од пресметката, тврди дека тепачката се случила откако Ѓорѓе Миќуновиќ го испровоцирал конфликтот. Според него, Ѓорѓе и неговото друштво провоцирале службеник кој бил со обезбедување на прославата. По нив фрлиле стаклени чаши и мраз, а потоа еден од припадниците на тоа обезбедување, припадник на специјалната полиција на Црна Гора, му пришол на помладиот Миќуновиќ и го удрил неколку пати.

Đorđe Mićunović

– Момчето со кое се судри Ѓорѓе Миќуновиќ е врвен каратист и црногорски специјалец – рекол изворот на српскиот телеграф.

Низ Никшиќ се прошири приказна дека по инцидентот личниот телохранител на Брано Миќуновиќ контактирал со момчето што му ја скршило вилицата на Ѓорѓе и го замолил да се сретнат на одредена локација, но специјалецот одбил.

Ѓорѓе Миќуновиќ, да потсетиме, неодамна се најде во центарот на вниманието на регионалната јавност по ексклузивното откритие дека Петар Лазовиќ, висок црногорски полицаец поврзан со кавачкиот клан, ја завел сопругата Зоран. Ѓорѓе Миќуновиќ и Зорана се венчаа во 2017 година на свадбена веселба во Бечиќи.

-Кога Брано случајно дозна за аферата со снаата, беше сам себе. Се заколна дека ќе го убие Лазовиќ како куче, а Брано е човек кој не треба да се обвинува. Што е уште полошо, таткото на Лазовиќ Зоран беше во добри односи со Бран, па овој напад на честа е дотолку потежок. Зоран наводно се обидел да ја испегла работата, но не успеал – вели соговорник запознаен со настаните.