ДЕТАЛИ ЗА ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО НОВИ САД: Млад човек и девојка во шок! Седеа на една клупа и наеднаш згме пред нивните очи

Во страшната експлозија што се случи синоќа во новосадско Ново Насеље, како што дознава Курир.рс, повредено е едно лице.

Како што дознаваме, има и очевидци на несреќата – млад човек и девојка седеле во близина на клупа кога, како што вели, виделе како со голема брзина поминува црвен автомобил и удрил во камион. Тоа момче веднаш притрчало да му помогне, но по една секунда се експлодирало и се запалило, па не се ни осмелил да се приближи, наместо тоа повикал брза помош и полиција.

Google search engine

Novi Sad, saobraćajna nesreća

По гаснењето на пожарот, пронајдено е јагленосано тело. Се претпоставува дека експлодирал автомобилот „тојота јарис“, вака рекле очевидци на полицијата.

Novi Sad, saobraćajna nesreća

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Портпаролот на Итната помош д-р Зоран Круљ вели дека нивната екипа на лице место пронашла јагленисано тело.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

– На повик на полицијата и пожарникарите на аголот на булеварот Војвода Степа и булеварот Кнез Милош во 23 часот и 12 минути, наша екипа интервенирала поради пожар на едно возило. Претпоставката е дека автомобилот удрил во паркиран камион и од автомобилот е извлечено јагленосано тело со непознат идентитет. Не се ни знае дали е машко или женско – вели д-р Круљ.