Данела Арсовска официјално ја презеде градоначалничката функција на Град Скопје

Данела Арсовска од денеска и официјално е новиот градоначалник на Скопје и прва жена која ќе го раководи главниот град од осамостојувањето на Македонија.

Google search engine

На локалните избори 2021, Арсовска како независен кандидат победи со 28.130 гласа предност пред досегашниот градоначалник Петре Шилегов.

ПретходнаВо Хрватска врачени првите откази: Шест вработени одбиле вакцина или тестирање
СледнаКаде живеат најмногу милијардери во светот: Италија и Турција влегоа во топ дестинациите