Дали би ви пречело таа да ве апси? Снимката од полициската акција го обиколи светот поради нејзините раскошни облини

Жан-Клод Карно и неговиот син Лионел Геџ од Марсеј, кои работеле како стоматолози, прогласени се за виновни, бидејќи во период од шест години оштетиле стотици пациенти, правејќи сосема непотребни третмани и отстранувајќи им заби без вистинска, медицинска причина.

Фотографиите од нивното апсење го обиколија светот, а потоа станаа вирални на социјалните мрежи – но причината не е срамното однесување на лекарите, туку една полицајка која ги воодушевила сите со изгледот.

Google search engine

Корисниците на социјалните мрежи се запрашале која е оваа привлечна млада дама, а кратко потоа се открило дека станува збор за Надин Џелази од Ница, која моментално е вработена во полициската станица во Марсеј.

Надин е активна на социјалните мрежи, но поради огромниот интерес го затворила Инстаграм профилот.

ПретходнаОТКРИЕНО ШТО КАЖАЛ ХАРИ НА ВИЛЈАМ ВО КАПЕЛАТА: Читач од усните ги дешифрилал зборовите на закараните браќа!
СледнаНова снимка од кралот Чарлс која предизвика бура во јавноста: Не сакал да се ракува со овој човек!