Далеку од гламурот: Вака изгледаат некои од најубавите жени на светот без шминка

Пред неколку денови на интернет речиси цел ден се споделуваа фотографии на кои Џенифер Анистон ги покажа своите седи влакна и така воодушеви илјадници луѓе.

Анистон на Инстаграм сподели видео во кое ја промовира својата нова линија за нега на коса и токму во тоа видео ги покажува своите седи влакна.

Google search engine

Џенифер, во деведесеттите, меѓу другите, била славна и поради својата руса коса која сакале да ја копираат многу од девојките во светот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston)

На Џенифер ова не ѝ е првпат да го покажува својот природен изглед јавно.

Нешто слично таа направила и минатата година кога ги почестила фановите со фотографија без шминка и фризура која ја објавила на социјалната мрежа Инстаграм.

И Селма Хаек вчера го воодушеви светот со својот природен изглед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

Тие две сепак не се единствените. Уште некои од најубавите жени на светот позирале без шминка и фризура, па со своите природни фотографии ги воодушевиле луѓето во светот.

Деми Мур

Лејди Гага

Хајли Бибер

Хали Бери

Џиџи Хадид

Селена Гомез

Џенифер Лопез

Кети Пери

Дру Баримор и Камерон Дијаз

Џенифер Гарнер

Гвинет Палтроу

Бијонсе

Синди Крафорд