Четири лица уапсени во Скопје

При четири претреси, полицијата на три локации нашла дрога, како и прашкаста материја за која треба се утврди дали е дрога. Четири лица се уапсени.

„Во 19.45 часот на подрачје на Карпош, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода Д.Д.(37) од Свети Николе и А.Р.(31) од Скопје, затоа што кај Д.Д. била пронајдена и одземена прашкаста материја. Во 21.30 часот на подрачје на Гази Баба, полициски службеници го лишиле од слобода А.Б.(28) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. Во 00.30 часот на подрачје на Кисела Вода, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.А.(19) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана“, велат од МВР.

Google search engine

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.