Чај за слабеење од три состојки: Првите позитивни резултати очекувајте ги по 24 часа

Благодарение на комбинацијата од делотворни состојки, овој напиток дава јасно видливи резултати веќе за седум дена. Вашиот струк ќе биде потенок и до 8 сантиметри.

Благодарение на состојите во овој напиток – зелениот чај, циметот и ловоровиот лист, овој напиток совршено ги согорува масните наслаги од стомакот, бутовите и задникот.

Google search engine

Воедно тој ги забрзува метаболитичките процеси во организмот, го подобрува варењето и по редовното консумирање можете веќе за седум дена да забележите одлични резултати.

Потребни состојки:

– зелен чај

– цимет

– ловоров лист

Подготовка:

1. Сварете 800 мл вода, а потоа тргнете ја од огнот и додадете го стапчето цимет, 4 листови ловор и една лажица зелен чај.

2. Смесата оставете ја да отстои 15 минути, процедете го чајот и вашиот напиток е подготвен.

Начин на употреба:

Чајот најдобро е да се пие три пати дневно: наутро на празен стомак, втората шолја веднаш по појадокот и третата пред спиење. Уште после првиот ден ќе забележите олеснување во системот за варење, намалена надуеност и чувство на леснотија.