Целиот свет го чека ова: Познато е кога Новак излегува пред Федералниот суд во Викторија

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ ќе излезе пред судија во 10 часот по локално време.

Тоа е точно на полноќ меѓу недела и понеделник по средноеврпско време.

Google search engine

Според тоа, нешто по полноќ навивачите во Србија би требало да дознаат каква е судбината на Ноле и дали ќе ја брани титулата на Австралијан оупен.

Нема сомнеж дека Србија, но и сите поддржувачи на Ноле од целиот свет, нема да спијат во недела навечер.