Цел свет збори за Меган Маркл зошто го направи ОВА: Ги изнервира сите со еден потег и повторно се најде на мета на КРИТИКА!

Ковчегот на Елизабета Втора пристигна во Бакингемската палата вчера, а сопругата на внукот на кралицата Вилијам, Кејт Мидлтон, носеше посебен моден додаток за да и оддаде почит на покојната кралица, која светот ја поддржа бидејќи веруваат во нејзината искрена врска со Елизабета.

Меган Маркл, која исто така беше таму и се обиде на сличен начин да и оддаде почит на кралицата, сепак беше на удар. Имено, Меган наиде на бројни осуди на социјалните мрежи затоа што сега носи обетки „во чест“ на кралицата со која не се согласува.

Google search engine

– Фуј, лицемерно.

– Ми се допаѓа како е сосема во ред таа да се појави да жали за нејзината промоција, откако ја одби поканата на кралицата да остане во Балморал повеќе од еднаш.

– Никој немаше да знае за овој детаљ (обетки) доколку не се погрижеше сите да знаеме – ова се само дел од коментарите со кои се осудува војвотката.

Megan Markl