13/08/2022

Мајка на три деца спиела со малолетник, а сега сака да заработи на сопствените...

Ова ми го уништи животот. Исто така ми ја уништи секоја шанса што ја имав за некаква кариера. Многу се срамам за да се обидам да пронајдам некаква работа. Многу сум лута и емотивна,...

Колкава популација во светот вози на левата страна од патот

Британците возат на левата страна на патот, што е спротивно од тоа како се вози во цела Европа, но тоа не е карактеристично само за Велика Британија, туку и за 15-на англосаксонски држави. Се проценува...

Откриен таен проект на ЦИА – Целта била контрола на човековиот ум

ЦИА имала таен проект "MK-ULTRA" кој бил спроведен во текот на 1957-ма и 1960-та година, а чија цел била контрола на човековиот ум со помош на дрога и методи како хипноза. Се било откриено во...

Работи без кои не можеше да се замисли една просечна југословенска фамилија

Иако денес сè е променето, ние овие денови станавме по малку носталгични и решивме да се присетиме без кои работи не можеше да се замисли една просечна југословенска фамилија. Најдобар освежувач за воздух Спремни за на...

Чудо под океанот кое остава без здив: Отворен првиот подводен кружен тек во светот

Работата на првиот подводен кружен тек е завршена под Атлантскиот океан, во склоп на работата на тунелот долг 11 километри под дното кој поврзува 2 од 18-те Фарски острови. Кружниот тек наскоро ќе биде пуштен...

Најпопуларниот бренд на светот е казнет поради лажно рекламирање

Како што веќе знаете, славниот бренд е носач на титуалата за најскапа реклама на светот. Сепак, како што велат неговите верни фанови, требало да вложи повеќе пари и труд во своите „Sublimage La Creme Texture...

Ова новороденче има 28 години и е само 18 месеци помладо од својата мајка:...

Моли Еверет Гибсон од Ноксвил, Тенеси има само 1 месец, а веќе соборува рекорди. Нејзината приказна започнува во 1992 година кога била замрзната како ембрион. Речиси 28 години била „во мраз“ за на 10 февруари...

Работата од дома го ослабнува имунолошкиот систем: Руски лекар има два совети како да...

Кога човек работи од дома, сериозно го ослабнува својот имунолошки систем, рекол лекарот и популарен ТВ водител Александар Мјасников. Според неговите зборови, работата од далечина подразбира придржување кон домашен режим со сите последици кои произлегуваат...

Нејмар: Никогаш нема да го заборавам гестот на Марадона!

Легендата на светскиот фудбал, Диего Армандо Марадона минатата недела почина во Буенос Аирес, па во изминативе денови многу фудбалски имиња се простија од него, му оддадоа почит со одредени потези, но и воедно споделија...

Го изменија законот пред масовната вакцинација: Граѓаните нема да можат да го тужат „Фајзер“...

Велика Британија го измени законот со цел да ја заштити компанијата „Фајзер“ која ја произведе вакцината против коронавирусот од потенцијални тужби. Британската влада му одобри на фармацевтскиот гигант „Фајзер“ законско осигурување со цел компанијата да...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ