17/01/2022

Сакала да изгледа помладо за 26-годишниот сопруг

Една жена од Виетнам потрошила околу 3.500 евра за пластични операции, за да му биде убава на својот 36 години помлад маж. Имено, Хоа Чуонг Ту Шао (62) една година одела на третмани, но,...

Кои хороскопски знаци немаат влакна на јазикот

Секогаш е добро да се биде отворен и искрен, па дури и ако личноста со која разговарате не е спремна на тоа. Според астрологијата, постојат 5 хороскопски знаци кои се секогаш искрени и никогаш...

Отворен најдлабокиот базен на светот

Најдолгиот базен на светот е длабок 45,5 метри, наменет е за нуркачи, а неодамна беше отворен во Полска, недалеку од Варшава. Овој базен, наречен „Deepspot“, преполн е со имитации на подводни пештери и рушевини...

Среде Амазонската прашума откриле ѕид од ледено доба!

Во Амазонската прашума откриени се карпи на кои што се насликани околу десет илјади животни и луѓе. Цртежите настанале пред 12.500 години и сè уште се јасно видливи на ѕидот кој што се...

Овие симптоми се показател на тоа

Губењето на сетилото за мирис или вкус со сигурност е еден од симптомите на коронавирусот. Коронавирусот зема сè поголем замав во светот, а исто така мора да споменеме дека има многу асимптоматски случаи, па...

Поради една мала грешка во цената, си купи скутер за 0,69 долари на „Црн...

„Црниот петок“ беше возбудлив за една Мексиканка, која се врза себеси за скутер, бидејќи управата на синџирот продавници „Волмарт“ не сакаше да ѝ го продаде производот по цена од 69 центи....

Актерка номинирана за Оскар се изјасни за трансродна, и го смени своето име

Елен Пејџ, ѕвездата од „Џуно“ и „Амбрела академија“, во вторникот откри дека е трансродово лице и дека го сменила своето име во Елиот. „Не можам да искажам колку е извонредно чувството конечно...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ