22/05/2022

Писмото со кое Брандо се обидел да ја утеши Мерилин Монро додека била во...

Една година пред да стави крај на својот живот, Мерилин Монро била хоспитализирана поради депресија, а токму тогаш преку писмо ѝ се обратил еден од најпознатите луѓе во тоа време. Додека боледувала од тешка депресија...

Истражувачи од Meдицинскиот факултет во Вашингтон тврдат: Кај луѓето кои имале благи симптоми на...

Неколку месеци откако ќе закрепнат од благата инфекција на Ковид-19, луѓето сè уште имаат имуни клетки кои произведуваат антитела против коронавирусот, според студијата која била спроведена на Медицинскиот факултет во Вашингтон. Истражувачите откриле дека таквите...

Му се восхитуваше цела Југославија а сега мораше да ја продаде куќата и остана...

Прославениот словенечки и југословенски скијач Бојан Крижај (64) е во големи финансиски проблеми. Тој банкротираше и ја продаде куќата за да ги подмири долговите. А долговите се значителни, околу 1,7 милиони евра. Затоа судот одлучи...

Можел да биде милионер, но неговото незнаење го чинеше премногу… и тоа заради пица!

Додека денес секој знае за криптовалутите, пред десет или дури повеќе години, биткоинот беше мисловна именка и нешто што им беше познато на многу мал број луѓе. Еден од нив, Ласло Хајнс, стана познат...

„Короната речиси ме уби“: Селма Хајек за првпат јавно за суровата борбата за живот

Актерката Селма Хајек во поголемиот дел од минатата година го помина во заздравување од речиси фаталната битка со ковид-19, за која не сакаше да зборува до сега. Таа откри дека за малку ќе ја загубела...

Австралиска мисица: „Јас сум социопат. Ги изневерував сите момчиња и немав грижа на совест,...

Мисицата страда од антисоцијално пореметување на личноста и тврди дека поради таа состојба ги изневерувала сите момчиња и дека притоа не чувствувала грижа на совест. Каника Батра на својот Јутјуб канал објавила видео под називот...

Син со причина и отворил на мајка си профил на страница за возрасни

Леонардо Хатавеј, 19-годишник кој живее во Лондон, ја поддржува својата мајка Лусин, која се занимава со гламурозен моделинг, па ѝ направил профил на страницата за возрасни „OnlyFans“. „Имаме неверојатен однос. Морам да го поддржам нејзиниот...

Израел беше прва држава со која титова Југославија ги прекина дипломатските односи. САД и...

Тито беше жесток критичар на израелската агресија врз соседните арапски земји. Долги години тој се залагаше за мир на Блискиот исток. Неговиот план беше следен – Израел да се повлече од сите окупирани територии, а...

Пред Дајана имал уште еден обид: Убавицата која на принцот Чарлс му кажала „не“...

Љубовниот живот на принцот Чарлс главно се одвивал пред очите на јавноста, па така неговиот брак со принцезата Дајана бил главна тема во светските медиуми, а нивните тешки, но и среќни момнети ѝ биле...

Американската морнарица снимила НЛО: Лебдело над Тихиот океан, а потоа влегло во вода! Пентагон...

Неодамна објавената снимка од мистериозниот објект, направена над крајбрежјето на Калифорнија, беше автентично потврдена од американската армија, додавајќи дека видеото е снимено од воен брод и дека истрагата е во тек. Видеото е објавено од...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ