03/12/2021

Мораме на Марс: Илон Маск објаснил зошто сака да ја колонизира Црвената планета: “Ни...

Извршниот директор на "Space X" Илон Маск, сака да го одведе човештвото подалеку од родната планета, а тие планови добиле нов замав имајќи ги предвид климатските промени, можните удари на комети и опаѓачката стапка...

ХРТ со вознемирувачка репортажа од ковид болница

Екипата на емисијата ХРТ Пулс поминала неколку часа на одделението за КОВИД во сплитската болница и како што истакнуваат, бела сведок на битката за секој живот што таму неуморно се води. – Ова е правата вистина за...

Исповед на платен убиец: Седнав зад човекот, се смеевме, ставив куршум во цевката и…

Џон Алајт бил платен убиец. И тоа не било каков платен убиец. Работел за семејството Гамбино, една од најмоќните мафијашки организации во Њујорк. "Пораснав во типично албанско семејство. Се занимавав со спорт и боречки вештини....

Животот на правнука на Џон Пол Гети, наследничката која ужива во богатството на најбогатиот...

Ајви Гети е правнука на Џон Пол Гети, некогаш најбогатиот човек на светот. Приказната за нејзиното семјество отсекогаш ја интригирала јавноста. Правнуката на Џон Пол Гети, 26-годишната Ајви Гети, застанала пред олтар пред неколку денови...

Овој „отров“ ги уништува вашите коски: Го пиете секој ден, а има штетни последици...

Повозрасните жени кои пијат премногу газирани пијалаци имаат поголема шанса за соочување со скршеници на колкот за разлика од нивните врснички кои пијат помалку газирани пијалаци, покажува новото истражување. Научниците проучувале податоци од консумирање на...

Ѓоковиќ шокиран од случајот што го потресе тенискиот свет: Тоа е ужасно, се надевам...

Исчезнувањето на кинеската тенисерка Шуаи Пенг, некогашната светска шампионка  во парови, и понатаму е една од топ темите во тенискит свет. Да потсетиме, Пенг го обвини некогашниот вицепремиер Џанг Гаоли за силување кој воедно е...

Мигранти во Катар работат за 12 фунти дневно, градејќи стадиони за Мундијалот и умираат...

Цела планета со нетрпение го очекува Светското првенство фудбал следната година во Катар. Меѓутоа, условите во кои работат луѓето за се да биде подготвено на време за овој настан се, во најмала рака, катастрофални, пренесува...

Листа на држави во кои вакцинацијата против Ковид-19 е задолжителна: Многумина повеќе не смеат...

Поттикнати од наглиот скок на бројот на новозаразени лица предизвикани од делта сојот на коронавирусот и застој во процесот на вакцинација, владите на многу од земјите воведуваат задолжителна вакцинација на работниците во здравствените и...

Ова никој не го очекуваше од Бил Гејтс: Не сум задоволен од вакцините кои...

Бил Гејтс, основачот на Мајкрософт и голем филантроп, преку својата фондација инвестираше многу во борбата против разни болести ширум светот. За овие една година милиони се вложени во истражување и развој на вакцини против...

Ердоган ми зеде се што имав, животот ми го претвори во пекол! Легендата на...

Спасувајќи ја главата како неистомисленик на турскиот режим, познатиот фудбалер, Хакан Шукур побегна во Соединетите Американски Држави, каде живее во беда и сиромаштија и покрај милионите што ги има заработено во неговата кариерата. Легендарниот голгетер...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ