22/05/2022

Амбер на судењето покажала фотографии од онесвестениот Џони Деп: „Се дрогираше и пиеше со...

Амбер Херд го продолжи сведочењето на судењето кое се одвива помеѓу неа и поранешниот партнер Џони Деп. На вториот ден од сведочењето, Херд покажала фотографии од онесвестениот Деп, за кои тврди дека се направени откако...

БОРИС БЕКЕР ВО ЗЛОГЛАСНИОТ ЗАТВОР: Чуварите немаат милост за него-веднаш го ставија во самица...

Легендарниот германски тенисер и тренер Борис Бекер следната година и три месеци ќе биде жител на злогласниот затвор Вандсворт во Англија. Најголемиот затвор во Велика Британија го прими својот веројатно најпознат гостин, бидејќи е осуден...

Американски научници: Поради климатските промени, можеби ни се заканува нова пандемија

Климатските промени ќе принудат многу животни да ги напуштат своите постојни екосистеми во области погодни за живеење, каде нивното мешање со други животински видови во голема мера ќе го зголеми ризикот од взаемно пренесување...

Нов удар за Меган Маркл: Останува без 100 милиони долари? Еве од кој проект...

Меган Маркл овие денови не спие мирно... По драмата со британското кралско семејство, сега Нетфликс, охрабрен од падот на бројот на претплатници, го откажа својот анимиран филм „Бисер“. Овој проект веќе подолго време е во...

Обвинет за убиство и стражарка исчезнале од затвор: Рекла дека го носи на лекар,...

Во тек е истрага дали стражарката му помогнала на затвореникот да побегне од затвор во Алабама или можеби е киднапирана. Американската полиција трага по избеганиот затвореник обвинет за убиство и затворската стражарка Вики Вајт која...

„ГРАНАТАТА ГО УНИШТИ СИОТ МОЈ СВЕТ!“ Јуриј во еден момент изгубил сѐ! Отишол до...

Тој на влезот во станбениот блок им викал на полицајците да го пуштат додека зградата горела. Кога дошол во станот ги нашол телата на сопругата и нејзината мајка, кои, како што вели, загинале кога руска...

Ја напиле, па се снимале како имаат сексуален однос со неа: Холивудска актерка и...

Холивудската актерка Зара Фитијан и нејзиниот сопруг наводно имале сексуален однос со 13-годишно девојче. Тие во таа прилика го снимале злоставувањето во обид да ги рекреираат своите омилени порнографски сцени, пренесува „Daily Mail“. Зара која...

Луѓето родени во овие 5 хороскопски знаци најтешко одлучуваат да стапат во брак

Одредени припадници на хороскопските знаци сакаат слобода, па идејата за брак баш и не им е најблиска. Овен Луѓето родени во знакот на Овен имаат чести промени во расположението и тврдоглави се по прашање на разни...

Во кои земји работната недела е најдолга, а во кои најкратка?

Организацијата за економска соработка и развој (ОЕЦД), во која членуваат 38 земји, го пресмета просечниот број часови на работа на луѓето. Најновите достапни податоци од 2020-та година даваат слика за стандардната работна недела во различни...

Научник од Оксфорд предупреди – „не откривајте каде сме! Активноста на NASA би можела...

Оксфордските истражувачи наводно се загрижени дека напорот на американските агенции да комуницираат со вонземјани би можел да биде опасен. Научниците од Универзитетот Оксфорд во Велика Британија наводно ги алармирале плановите на NASA да емитуваат податоци...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ