03/12/2021

Кој странски јазик најмногу го бараат работодавците

Една работа во барањето на работодавците, корона криза не го промени – јазиците што вработените мора да ги зборуваат. Според анализата на специјализирани светски портали, познавањето странски јазици кои обезбедуваат можност за работа не...

Сакала да изгледа помладо за 26-годишниот сопруг

Една жена од Виетнам потрошила околу 3.500 евра за пластични операции, за да му биде убава на својот 36 години помлад маж. Имено, Хоа Чуонг Ту Шао (62) една година одела на третмани, но,...

Кој е Џек Дорси? По Твитер, планира да стане крал на биткоинот – не...

Дури и кога Твитер стана негова единствена работа, Дорси не се откажа од своите хоби. Сакаше моден дизајн и цртање, а се занимаваше и со јога Бидејќи во последните години често зборуваше за добрите страни...

Смртоносен остров од кој нема назад – доколку зачекорите на него имате помалку од...

Островот е оддалечен околу 30 километри од крајбрежјето на бразилски Сао Паоло. Островот на змиите не е имагинарна локација од хорор филмовите, туку реално место кое што луѓето навистина го нарекуваат така, иако локално уште...

Голите девојки во Дубаи: Казната им е изречена со голема брзина, ова ретко се...

Манекенките кои неодамна биле уапсени во Дубаи, поради проектот на кој работеле, а кој го вклучувал и тоа дека голи позираат на балкон на облакодер во престижниот дел на Дубаи, сепак нема да завршат...

Животот на правнука на Џон Пол Гети, наследничката која ужива во богатството на најбогатиот...

Ајви Гети е правнука на Џон Пол Гети, некогаш најбогатиот човек на светот. Приказната за нејзиното семјество отсекогаш ја интригирала јавноста. Правнуката на Џон Пол Гети, 26-годишната Ајви Гети, застанала пред олтар пред неколку денови...

Mанекенката била една од 12-те љубовници во харемот на шеикот милијардер: „Ќе се заклучевме...

Харемите на саудискиот шеик отсекогаш привлекувале големо внимание во јавноста. Но, што навистина се случувало таму отсекогаш било мистерија која што малку ја разјаснила книгата на 60-годишната Џил Дод објавена во 2017 година. Денес таа...

Црни прогнози на Бил Гејтс: „Светот нема да може да се избори со новиот...

Филантропот Бил Гејтс изјави дека се потребни големи истражувачки трудови и десеттина милијарди долари за светот да биде подобро подготвен за наредната пандемија. Гејтс тврди дека таа би можела да биде поопасна од Ковид-19 Изјавил дека...

Мораме на Марс: Илон Маск објаснил зошто сака да ја колонизира Црвената планета: “Ни...

Извршниот директор на "Space X" Илон Маск, сака да го одведе човештвото подалеку од родната планета, а тие планови добиле нов замав имајќи ги предвид климатските промени, можните удари на комети и опаѓачката стапка...

Дали знаете дека постои град со 530 дворци во кој не живее никој!?

Станува збор за градот на духови кој е исполнет со 530 минијатурни и делумно изградени дворци кои се празни. На северо-западот од Турција во близина на градот Мудурну, се крие едно несекојдневно место по име...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ