11/05/2021

Не знам уште колку месеци живот ми останаа!? Славната пејачка ја потресе јавноста со...

Пејачката Сара Хардинг открила дека не знае уште колку месеци живот ѝ остануваaт откако канцерот ѝ се проширил и на 'рбетниот столб. Членката на некогашниот популарен бенд „The Girls Around“, меѓу другото ја опишала и...

Која е Мелинда Гејтс и зошто токму сега се разведува од Бил Гејтс? Дали...

Светот вчера ја обиколи веста дека Мелинда Гејтс поднела документи за развод од Бил Гејтс по долги 27 години брак. Мелинда Гејтс има 56 години, таа е сопруга на Бил Гејтс и мајка на 3...

Српската премиерка Брнабиќ се најде на Инстаграм профилот на Џенифер Анистон: „Охрабрете се жени…“

Холивудската актерка Џенифер Анистон на својот Инстаграм профил објавила фотографии од жени од јавниот и политички живот, а токму во нив ја вброила и српската премиерка Ана Брнабиќ - со порака „охрабрете се жени...

Најголеми митови за новите соеви на коронавирусот: Не верувајте во сè што ќе чуете!

За почеток, воопшто не е точно дека новите соеви на коронавирусот ги изненадија научниците. Во изминатите месеци веста за новите соеви на коронавирусот се прошири низ светот - прво во Велика Британија, потоа во Јужна...

Вака уште никој не запросил девојка: Ѝ ставил прстен на раката додека спиела, а...

Мајкл Мајорга долго размислувал кој би бил најдобриот начин да ја запроси својата девојка, бидејќи, како што вели, тешко е да ја изненади, па дошол до една необична идеја. Својот план за запросувањето го споделил...

Важно за сите кои примиле вакцина од „Синофарм“: Најновите податоци пристигнаа – еве колку...

Обединетите Арапски Емирати веќе ги имаат првите целосни резултати од дејството на кинеската вакцина „Синофарм“. Да потсетиме, Емиратите исто така учествуваа во третата фаза на тестирање на вакцината, а неодамна започнаа со производство на вакцини...

Стоматолог шокира: На преглед знаеме дали сте имале орален секс!

Забар и ТикТокер под името “Дентите” го шокираше милионскиот аудиториум објавувајќи дека стоматолозите можат да знаат дали сте биле непослушни пред прегледот. Приказната започна кога корисникот на платформата ТикТок изјави дека штотуку дознал дека стоматолозите...

Пристигнува новата реалност – Ковид пасош!

Според пишувањето на американскиот весник “Вашингтон пост”, ова е концепт што се споменува уште од самиот почеток на пандемијата како решение за нормализирање на туристичката индустрија. Концептот овие денови (додека во Велика Британија, на...

Замрзнат град на духови: Некогаш беше полн со живот, а денеска изгледа како од...

Руската новинарка и фотограф, Марија Пасер со својот дрон и фотографски објектив го посети полунапуштениот и „замрзнат“ Северни. Порано во ова мало населено место живееле работниците во рудникот за јаглен кој се наоѓал во близина,...

5 прашања на кои ни науката нема одговор – дали небото е сино за...

Како што знаеме, нуката постојано е во развој. Работите кои што пред 20 години изгледаат нереални во областа на медицината и технологијата, денеска се дел од нашиот секојдневен живот. 5 прашања на кои ниту науката...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ