11/05/2021

Познатиот руски научник ја откри тајната: Тој кажа кои луѓе не можат да се...

Коронавирусот е многу чувствителен на статусот на човечки интерферон и луѓето со големи количини на интерферон во телото може да не се заразат од инфекцијата, објави ТАСС. Агенцијата го цитираше Александар Гинзбург, директор на Институтот...

“Шеикот од Дубаи е мојот киднапиран син”: Италијанка тврди дека го препознала по лузните,...

Една жена во Италија тврди дека во шеикот Мухамед ел Хабтур, синот на магнатот од Обединетите Арапски Емирати, Халиф ел Хабтур, го препознала својот син киднапиран на 21-ви јуни 1977-ма година на полуостровот Саленто...

Не знам уште колку месеци живот ми останаа!? Славната пејачка ја потресе јавноста со...

Пејачката Сара Хардинг открила дека не знае уште колку месеци живот ѝ остануваaт откако канцерот ѝ се проширил и на 'рбетниот столб. Членката на некогашниот популарен бенд „The Girls Around“, меѓу другото ја опишала и...

Беше голема ѕвезда, а сега седи сама на улица и пие кафе, но тврди...

Актерката Аманда Бајнс беше детска ѕвезда која на 13 години имаше своја серија, но сепак не знаела да се носи со славата, па посегнала по пороците кои ѝ го уништиле животот. Аманда Бајнс на светската...

Некогаш најубавата жена на светот загрижува поради нејзините последни објави на социјалните мрежи

Таа беше една од најубавите жени во текот на 80-тите и 90-тите години од минатиот век, но поради последните објави на социјалните мрежи, фановите се загрижени за нејзината психичка состојба. „Толку многу се трудам да...

Важно за сите кои примиле вакцина од „Синофарм“: Најновите податоци пристигнаа – еве колку...

Обединетите Арапски Емирати веќе ги имаат првите целосни резултати од дејството на кинеската вакцина „Синофарм“. Да потсетиме, Емиратите исто така учествуваа во третата фаза на тестирање на вакцината, а неодамна започнаа со производство на вакцини...

Ја силувал партнерот со шест другари! Памела Андерсон раскажа низ какви трауми поминала во...

Актерката Памела Андерсон имала многу бурен живот, но и трауматичен. Имено, таа пред неколку години изјавила како дадилката сексуално ја злоставувала од 6-та до 10-та година. Покрај ова шокантно откритие, Андерсон признала низа злоставувања кои...

Научниците на чекор од големо откритие: Направен лек за оние кои не можат да...

Во светот се развиени неколку вакцини против коронавирус, но постојат лица кои поради разни болести не смеат да ги примат истите. Со оглед на фактот што решението не е во тоа тие луѓе да останат...

Како „црната вдовица“ го нарачала убиството на својот сопруг – наследникот на империјата Гучи

Маурицио Гучи беше убиен во ходникот од својата канцеларија во Милано во 1995 година. Убиството го шокираше целиот свет. Неговата поранешна сопруга Патриција Реџани подоцна беше затворена поради сомнеж дека го организирала убиството. Патриција била жена...

Револуционерно медицинско откритие кое може да промени сè: Новата вакцина против Ковид-19 ќе се...

Назалната вакцина ќе биде едно од најголемите откритија кое што се случило во областа на модерната медицина. Назалната вакцина против Ковид-19 треба да биде пуштена на испитување, откако истата била одобрена од британската независна регулаторна...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ