31/07/2021

Неговата мајка 17 години не можела да собере сили да го прочита наодот од...

Поминаа повеќе од 2 децении од изненадната смрт на тогаш 19-годишниот актер Душан Пекиќ, кој се прослави со улогата на Пинки во филмот „Рани“. Пекиќ сакал да се запише на Академијата и да стане актер,...

Автопат на “смртта”! Зошто на А3 се случуваат тешки сообраќајни несреќи? Таму во сообраќајка...

Страшната и тешка автобуска несреќа во која загинаа десет лица, а 15 беа тешко повредени е последната во низата тешки несреќи на автопатот А3. Се добива впечаток дека сериозни несреќи со смртни случаи на автопатиштата...

Шокатно тврдење на британски научник: Светот мораше да го знае тоа! Лансет криеше податоци...

Научното списание Лансет, на почетокот на ширењето на пандемијата со ковид-19 имаше ексклузивен пристап кон научните дела што го потврдија пренесувањето на патогенот од човек на човек. Но, британското списание го криеше тоа, пишува Дејли...

Скандал во емисија во живо: Политичари се степале за време на дискусија

Молдавските политичари Сергио Тофилат и Генади Косован ги шокирале гледачите со тепачка во текот на емисија за дискусија, пренесува "DPA". Тофилат, поранешниот советник на претседателката Маја Санду, го нокаутирал Косован, поранешен заменик министер за внатрешни...

Проклетството на фамилијата Ањели: Животна драма на наследникот на Фиат!

Постојат две важни работи во Италија. Едната е Ватикан, а другата е семејството Ањели – напиша Џанкарло Гали во биографијата на Џани Ањели, основачот на Фиат и еден од најмоќните Италијанци во светот. Приказната за...

Следната катаклизма тргнува од Тибет? Научниците пронашле 15.000 скриени вируси…

Топењето на мразот поради високите температури создало загриженост меѓу научниците, а некои од нив стравуваат дека доколку сè околу нас почне да се топи, можно би било да почнат да нè „прогонуваат“ древните вируси. „Топењето...

Овие сцени од плажи во Кина го оставија светот без текст: За што служат...

Фотографиите од жени кои ја прекриваат целата глава со маска, освен очите, устата и носот го изненадија светот. Кога станува збор за „опремата“ за на плажа, таа вообичаено се состои од костим за капење, очила...

Фалсификувале дипломи, се запишале на факултет поради девојка, менувале професии: Што студирале најпознатите светски...

Денес, секако, се очекува тие да имаат диплома од некој престижен универзитет, а студентските денови честопати можат да им предизвикаат главоболки на подоцнежните лидери на најголемите држави во светот. Да се ​​извршува функцијата претседател или...

The Guardian: Најголем дел од дезинформациите за вакцината против Ковид-19 доаѓаат од само 12...

„The Guardian“ истакнува дека 12 луѓе кои се активни по пат на интернет успеале да придобијат бројни следбеници по пат на многу социјални платформи каде ги следат повеќе од 59 милиони луѓе. Извештајот кој го...

Нема да верувате што сè има во египетските води: Нуркачите откриле нешто неверојатно

Нуркачи во Египет наишле на неверојатно ретко откритие во водите на Медитеранот. Нуркачите пронашле остатоци од воен брод во одамна потопениот град Тонис-Хераклоион, некогаш најголемо египетско пристаниште на Медитеранот, и погребен комплекс кој укажува на...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ