16/04/2021

Ова се најбогатите семејства во Америка, и “тежат” навистина многу

Кога мислиме на најбогатите луѓе во Америка, честопати помислуваме на имиња како Елон Маск, Џеф Безос и Бил Гејтс. Но, многу често најбогатите семејства во Америка се оние кои имаат подолго наследство, а понекогаш...

Принцот Филип и животните навики: Велат дека доживеал длабока старост благодарение на неговите дневни...

Како што знаеме, принцот Филип ја доживеа длабоката старост благодарение на редовните животни навики, а многумина мислат дека доручекот му бил клучен. Принцот Филип секое утро доручкувал во 8 и 30 часот и за тоа...

Германски експерт тврди: Полицискиот час е контрапродуктивен – поопасно е во затворен простор, отколку...

Германскиот експерт за аеросоли, Герхард Шојх смета дека полицискиот час, од епидемиолошки агол, е контрапродуктивен. Шојх за телевизијата "WDR" изјави дека планираните сојузни мерки, кои вклучуваат и воведување на полициски час од 21 часот до...

“Шеикот од Дубаи е мојот киднапиран син”: Италијанка тврди дека го препознала по лузните,...

Една жена во Италија тврди дека во шеикот Мухамед ел Хабтур, синот на магнатот од Обединетите Арапски Емирати, Халиф ел Хабтур, го препознала својот син киднапиран на 21-ви јуни 1977-ма година на полуостровот Саленто...

Ибрахимовиќ обвинуван дека ги прекршил мерките во ресторан? (ФОТО)

Златан Ибрахимовиќ ќе сака што побрзо да ги заборави изминатите денови. Легендарниот напаѓач доби црвен картон во победата на Милан на гостувањето кај Парма и ќе пропушти барем еден следен натпревар во првенството. Италијанските медиуми кратко...

Пост КОВИД синдромите стануваат се посериозен здравствен проблем, доктор предупредува какви последици можат да...

Списокот со дијагнози што доаѓаат по надминување на КОВИД станува подолг. Според најновото истражување на научниците во списанието Lancet Psychology – секој трет преживеан КОВИД пациент има невролошко или ментално нарушување. Британски научници откриле дека...

Доколки одите на летување во оваа медитеранска држава, добивате 200 евра подарок – каков...

Доколку и покрај пандемијата на коронавирусот сте одлучиле оваа година да одите на море и да се одморите, можеби ќе ве израдува веста дека ова лето Малта планира на секој странски турист да му...

Најмладиот милијардер има само 18 години! Како го стекна богатството

Осумнаесетгодишниот Лиман вреди 3,3 милијарди долари откако ги наследи акциите во германскиот ланец на аптеки „dm-drogerie markt“ од неговиот татко Гунтер Лиман. Ова го покажа 35-тата годишна листа на милијардери на Форбс, која беше...

Хакери откриле дека Цукерберг ја користи конкурентската апликација!

Меѓу 533-те милиони корисници на “Facebook” чии податоци се јавно објавени во еден од најголемите случаи на протекување во историјата, се најдоа и личните податоци на првиот човек на компанијата, Марк Цукерберг. Хакерите го откриле...

Ова е популарниот „волк“ од Вол Стрит од истоимениот филм, а по затворот и...

Џордан Белфорт бил забележан во друштво на убавици на плажа во Мајами каде што уживал додека се сончал. Холивудскиот актер Леонардо ди Каприо, една од своите најдобри улоги ја оствари во хит филмот „The Wolf...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ