22/05/2022

Природен лек за имунитетот со кој брзо ќе ги победувате настинките

Она што најмногу ја ослабува способноста на организмот да се избори со болестите е едноличната исхрана. Токму затоа најважно е редовно да консумираме овошје и зеленчук, особено она што е богато...

Напиток од три едноставни состојки за побрз метаболизам и полесно слабеење

Освен што е евтин, вкусен и без калории, овој напиток има три важни улоги во здравјето: го чисти организмот од отрови, го забрзува метаболизмот и помага при слабеењето. Освен јаболките, основната состојка на овој напиток...

Радикално ги чисти цревата и ги топи масните наслаги

Доколку имате било каков стомачен проблем или вишок килограми, овој напиток во тој случај ќе ви биде од помош. Се подготвува од само 2 состојки, а е многу моќен во отстранување на болка во...

Најбрз и најевтин: Овој напиток ја враќа силата и го зајакнува организмот

Ова смути ќе го обожуваат и децата, но и возрасните нема да можат да му одолеат! Состојки: – 1 јаболко – 1 банана – половина чаша јогурт – половина чаша млеко – 1 лажица мед Подготовка: 1. Исецкајте го јаболкото и бананата 2. Ставете...

Јапонците имаат најниска стапка на смртност од Ковид-19, а сè поради еден моќен елемент

Пандемијата на коронавирусот не стивнува, но смртноста во голема мера варира од земја до земја, во што апсолутно најдобри резултати покажува Јапонија. Најновата статистика вели дека во земјата на изгрејсонцето има само 18 починати на...

Чудесна мешавина: Помешајте ги овие три зачини и спречете го ракот

Докторката Каролин Андерсон вели дека не морате да се плашите дека ќе заболите од рак доколку ги помешате овие три зачини и редовно ги конзумирате. Станува збор за смеса од зачини кои се лесно достапни… Андерсон,...

Чаша вода наутро на празен стомак е лек над лековите: Го забрзува метаболизмот, ја...

Сите знаеме дека изреката „по утрото денот се познава“ е една голема вистина, но исто така повеќето од нас стануваат со мака по неколку одложени аларми. Начинот на кој го започнуваме денот е важен, па...

Овој пијалок му помага на срцето исто колку и тренингот?

Повремено, почастете се со една чаша црвено вино и зголемете го ефектот на вежбањето… Канадските научници открија дека ресвератролот – состојката која се наоѓа во црвеното вино, има исто влијание на нашиот организам како еден...

Овие намирници успешно ќе ве заштитат од вируси и бактерии

Што мислите, кои намирници навистина успешно ќе ве заштитат од вирусите и бактериите кои можат да ја загрозат вашата здравствена состојба? Ние ви претставуваме само неколку од нив, а вие обидете се да ги...

Само две лажици од оваа смеса на ден и салото од стомакот ќе исчезне

Сите жени знаат колку салото на стомакот знае да биде тврдоглаво. Дури и кога линијата ќе ја доведеме во ред, салото на стомакот може да остане сеуште… Меѓутоа, се појави решение и за тоа. Мешавината...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ