22/05/2022

Овие намирници го поправаат лошото расположение

Имате лош ден? Откријте кои намирници можат да ви ја вратат насмевката на лицето… Јагоди, портокали, манго Витаминот Ц го зајакнува имунитетот но и го поправа лошото расположение. Овој силен антиоксидант се покажа како одлично оружје...

Храна која ве прави млади и поубави

Лесната храна, слабо зачинетата, маслиновото масло, големите количества на вода и редовното вежбање можат да бидат добитна комбинација и да ви покажат дека храната може да ве направи поубави и помлади. Ако јадете храна кои...

Дали кафето кое стоело неколку часа е добро за вашето здравје?

Доколку имате обичај да пиете кафе кое сте го свариле неколку часа претходно, не го правете тоа повеќе. Еве и зошто…. Ако заборавивте дека сте свариле кафе, па по некој час посегнете по него, не правете...

Толку е моќен што го топи салото до последниот грам: Напиток за слабеење по...

Откако успеа да го победи ракот, Маја Волк се колне во исхраната со сирова храна. Нејзиниот совет за здрава исхрана ја промени свеста на многу луѓе, но има и такви кои не сакаат да се...

Овие намирници не ги подгревајте, можат да предизвикаат рак

Со подгревањето на некои намирници само го извлекувате отровот од нив. Стануваат токсични и во некои случаи можат да предизвикаат и канцер. Ова е листата на намирници кои би требало или веднаш по готвењето да...

Прочистете го организмот: Намирници кои ќе ги отстранат масните наслаги

По зимските месеци во кои сте внесувале големи количини на сувомеснати производи, конзервирани производи, солени, масни и сл. сега е вистинско време малку да го прочистите својот организам. Ви ги откриваме намирниците кои ќе ви...

Зеленчук кој лекува БУКВАЛНО СЕ! Листовите му се уште покорисни, но сите ги фрлаат!

Тешко дека постои поздрав зеленчук од цвеклото, а кога ќе го подготвите заедно со лисјата, вашето здравје ќе ви биде благодарно! На цвеклото карактеристичната црвена боја и силните антиканцерогени својства му ги дават антоцијаните. Но...

Штетна навика при туширањето која ја уништува кожата

Многу луѓе при туширањето користат многу топла па дури и врела вода, а експертите велат дека тоа е штетно за кожата. Дерматолозите велат дека лицето е најдобро да го миете со ладна или млака вода,...

Намирници кои можете да ги јадете навечер – нема да бидете гладни и подобро...

Доколку чувствувате глад во доцните вечерни часови, секако не треба да го игнорирате. Меѓутоа, експертите и нутриционистите препорачуваат лесен и здрав оброк наместо тешка храна. Во продолжение, ви даваме пример за 5 здрави намирници кои...

Напиток од само три состојки: Намалува килограми, го чисти телото и ја враќа енергијата!

Една чаша дневно од овој напиток ќе го исчисти вашето тело од отрови, ќе ви го зголеми имунитетот, ќе го закрепне системот за варење и ќе ве наполни со енергија. Овој микс можете да го...
- Комерцијален оглас -

НАЈНОВИ